O mne

Prekladu a tlmočeniu sa profesionálne venujem od roku 2014. V tom čase som bol ešte študentom prekladateľstva a tlmočníctva na FiF UK v Bratislave, no spolu s niekoľkými spolužiakmi sme rozbehli spoločnú firmu Traduco, ktorá funguje dodnes a zastrešuje naše spoločné projekty.

Cudzie jazyky sú pre mňa viac ako pracovný prostriedok. Nebudem sa však rozpisovať: jednoducho ich ľúbim. Sú predsa sexi, non è vero? Mojím pôvodným plánom bolo doktorandské štúdium jazykovedy, no situácia sa vyvinula inak a zistil som, že nateraz mi prax vyhovuje viac ako veda.

Za pár rokov v odbore som už zažil nejedno prekladateľské dobrodružstvo a spolupracoval som s pestrou paletou zákazníkov. Patria medzi nich aj mená a skratky ako RTVS, IKEA, SAV, Microsoft, LEAF, EUBA, FiF UK, vydavateľstvo Don Bosco. Teší ma však práca pre každého, kto potrebuje otvoriť dvere do slovenského či zahraničného priestoru.

Raz za čas prekladám aj ako dobrovoľník, napríklad pre Plán Bratislava. Pomáham aj drobnými prekladmi pre WordPress, slovenskú Wikipédiu a zopár ďalších neziskových organizácií na Slovensku. Som otvorený aj novým zmysluplným projektom v rámci občianskej spoločnosti, preto sa poteším, ak ma s takouto ponukou oslovíte. Stačí napísať.